Psk. Ufuk Maviengin

Home / Hakkımızda / Psk. Ufuk Maviengin
Randevu İçin: 0216 595 2636
5/5

Doğum Yeri: Ankara
Doğum Tarihi: 1972
İkamet Ettiği İl: İstanbul
Medeni Hali: Evli

20 Yıldır dinamik varoluşcu çizgide psikoterapiler uyguluyor. 750 Saatlik bütüncül psikoterapi eğitimini tamamladı. Çayırova belediyesine ait ÇADEM isminde bir psikoterapi kliniğinin kuruculuğunu ve genel koordinatörlüğünü yaptı. Çeşitli televizyon, YouTube programlarına katıldı ve değişik konuları ele aldı. Şuan olarak 20 yıllık birikimini danışan ve öğrencileri ile paylaşmaktadır.

16/4/1972 Ankara doğumlu. İlkokulu ankarada orta ve liseyi izmirde tamamladı. Yakındoğu ün. psikoloji bölümü mezunu.
İstanbulda değişik hastanelerde psikolog/psikoterapist olarak görev yaptı. Şimdi ise Odak Psikoloji danışmanlık merkezinde serbest olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Tüm insanlığın tek ortak dili olan sembol dili (rüya dili) ile özel olarak ilgilenen maviengin, uyguladığı analitik yönelimli bütüncül psikoterapide bu dili çözmeye çalışmaktadır. Bireyi sonsuz bir kaynağın uzantısı olarak görür ve bu perspektifte anlamaya çalışır. Psikoterapinin amacını ise danışanın dar bilinç sınırlarından bilinçdışına doğru genişlemesi olarak tanımlar.

Bunu sağlamak için ise yine Analitik yönelimli bütüncül psikoterapi perspektifinde hipnoz, rüya analizi ve imajinasyon gibi araçlar kullanır. Antroploji , felsefe ve din özel ilgi alanları, Sinema fotoğraf ve doğa yürüyüşleri hobileri.

 

EĞİTİM

Lisans: Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji
Lise: İzmir Mithat Paşa Endüstri meslek lisesi