aile terapsi pendik

Herkes, sevdiği insanla hayatını birleştirmek ve bir yuva kurmak ister. Zaman içerisinde bazı sorunlar nedeniyle insanlar anlaşamayarak boşanmalara varan sonuçlara gitmektedir. Sorunların çözülmesi için psikoloji alanında eğitim görmüş uzman psikologlar ve psikiyatristlerden yardım alınması gerekir. Bu hizmeti veren şirketimiz, danışanlarımıza farklı psikolojik destekler sunmakta ve aile içi geçimsizliği ve diğer sorunları da belirlenen terapilerle düzene sokmaktadır.

Aile Terapisi İçin Danışanlar

Aile terapisi alanında verilen hizmetlerimizde, danışanlarımızın aile içindeki sorunları saptanmakta ve çözümleri için çatışma yaşayan kişilerle terapiler uygulanmaktadır.

Hizmetlerimiz içerisinde aile terapisine başvuran danışanlarımız genellikle şu nedenlerle bizlere ulaşıyor:

  • Yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan birbirini anlamama,
  • Yaşanan iş kayıplarının olumsuz etkisi,
  • Hastalıklar,
  • Bağımlılıkların varlığı,
  • Ruhsal bozukluklar.

Aile Terapisi Pendik hizmetlerimizden yararlanan danışanlarımızda yukarıda saydığımız durumlardan bir yada birden fazlası görülmektedir. Eğer sizler de ailenizi, eşinizi seviyor fakat sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi bilemiyorsanız, bizlere danışarak uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Aile Terapi Hizmetlerimiz

Firmamızda verdiğimiz pek çok terapi hizmetinden daha bahsedilmesi gerekiyor. Aile danışmanlığı dışında, bireysel ve çift terapilerimiz, çocuk ve ergen terapilerimiz de hız kesmeden devam ediyor. Çocuklarınızda yaşadığınız sıkıntıları ve psikolojik bozuklukları, uzmanlarımızdan alacağınız terapilerle çözebilirsiniz. Uyku problemleriniz, kaygılarınız ve öfke patlamalarınızı da yine vereceğimiz terapilerle kolayca hayatınızdan çıkıp gidecek.

Grup ve Bireysel Terapiler

Grup terapileri, genellikle aile terapilerinde ve bağımlılık terapilerinde yapılan bir uygulamamızdır. Kişilerin kendilerini tarafsız bir ortamda hissetmesi ve kendilerini savunarak sorunları çözmeleri, psikolojilerine son derece katkı sunacaktır. Aile içindeki geçimsizlik ve anlaşmazlıkları, firmamızdan alacağınız destekle çözebilirsiniz. Bunu dışında bireysel danışanlarımıza da alanlarında uzman psikologlarımız ve psikiyatristlerimiz hizmet vermekte, onların sorunlarına çözüm olmaktadır. Pendik Psikolog Tavsiyesi ile sizlere en iyi psikolojik desteği vermeye Odak Psikoloji Hazır.

Terapiye İhtiyacınız Olduğunu Anlamak

Çevrenizdeki herkesten sıkılmış, stres ve baskı altında hissediyorsanız, hayata karşı umutsuz ve bir heyecan duymadan yaşıyorsanız mutlaka profesyonellerden yardım almalısınız. Bağımlılıklarınız hayatınızı tam tersine götürüyor, takıntılarınız yüzünden rahat bir hayat yaşayamıyorsanız hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Danışanlarımızın her biriyle özenle ilgilenerek, onlara iyi gelecek terapi seansları ayarlıyoruz. Danışanlarımızı müşteri olarak görmeden, onların sorunlarına ve bu sorunların çözümlerine odaklı yöntemler izliyoruz.

Aile Sorunları ve Ergen Psikolojisi

Ailelerde anne ve babanın yaşlanması, aralarındaki uyumsuzluğu artırabilmektedir. Bunun nedeni birbirlerinden sıkılmaları da olabilir, ekonomik sebepler de olabilir. Stres ve öfke kontrolleri sağlanamadığında geri dönüşü olmayan kalp kırıklıkları da ortaya çıkabilmektedir. Ailenizi ve sevdiklerinizi sorunları çözmeye, danışanlarımız olarak bizlerden destek almaya ikna edebilirsiniz.

Aile içerisindeki ergenlerin davranışları da bazen anne ve babanın arasını açabilmektedir. Bu gibi durumlar için de özel olarak uzmanlığı bulunan ergen psikolojisi üzerine çalışmaları olan kadromuz bulunmaktadır. Sizlere yardımcı olmak ve günlük, neşeli, mutlu hayatınıza dönmek için mesleğimizin gereklerini yapmaya devam ediyoruz.

Aileler yaşamlarında pek çok stresle karşılaşırlar: Evlenmek ve bir aile olmayı başarmak, yeni bir bebeğin aileye katılmasına adapte olmak, aile üyelerinden birinin işini kaybetmesi, hastalanması, vefatı, çocukların aileden çıkıp kendi yaşamlarını kurması, aile üyelerinin yaşlanması, bağımlılıklarının olması (alkol, uyuşturucu vb), aile üyelerinin stres, depresyon, kaygı, yeme bozuklukları, obsesyonlar gibi ruhsal problemler yaşaması sayılabilir. Aileler karşılaştıkları bu zorlukları aşabilmek için, iyi bir iletişim, güvenli bir ilişki ve problem çözme becerileri geliştirmek zorundadır.