Psikolog Güler Handan KORKMAZ

Psikolog Güler Handan Korkmaz Ezine doğumludur. 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen–Edebiyat Fakultesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.Mezun olduktan sonra bir yıl özel bir kurumda müdür olarak çalıştıktan sonra iki yıl kamuda görev yapmıştır.2001-2008 yılları arasında Almanya’da yaşamıştır. Burada bir taraftan göçmenlere yönelik projelerde görev almış iken bir taraftan da bireysel psikolojik danışmalar yapmıştır. 2008 yılından itibaren ise çalışmalarına Türkiye’de devam etmektedir.
Güler H. Korkmaz Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Psikoloji’de tıbbi uygulama ve yeterlilik sınavında başarılı olmuş, gerekli deneyim ve uygulama kriterlerini karşılayarak tıbbi/klinik uygulama yeterliliğini kanıtlamış bir psikologtur.
Psikoterapi Enstitüsü tarafından verilen ve 3 yıl süren (1080 saat) ileri seviye terapi eğitimi; Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’nin süpervizyon tamamlamış. Teorik ve formülasyon eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Bütüncül psikoterapi yaklaşımı; psikolojik yapılanmalar,kişilik örüntüleri,kişilik bozuklukları,farklı kuramsal yaklaşımlar ve psikoterapiye uyarlanması hakkında derin bir bilgi birikimi ve içgörü kazandırma niteliğindedir.
2016 Masterson Yaklaşımı IV Eğitimi tamamlamiştir.
Korkmaz yurdışı deneyimden dolayı bireyin probleminde yaşadığı kültürü de gözönünde bulundurarak,herkesin ayrı bir dünya olduğuna inanır.Memur çocuğu olduğundan Türkiye’nin bir çok yerinde yaşama şansına sahip olmuştur.Bu yüzden danışanına ve sorununa uygun bir terapi yöntemi geliştirerek çalışmayı kendine uygun görmüştür.

Aldığı Eğitimler :

– Yüksek Lisans Klinik Psikoloji ( İstanbul Esenyurt Üniversitesi)
– HİPNOZ Psikoterapi Enstitüsü, Uz. Dr. Tahir Özakkaş
– Masterson Kuramları
– Bütüncül Psikoterapi ( Psikoterapi Enstitüsü )
– Cinsel Terapi Eğitimi ( CİSED )
– Aile ve Evlilik Terapisi, CİSED, Dr. Cem Keçe
– Narsistik ve Borderline Vakalarda Nesne İlişkilerinin Derinlemesine İncelenmesi, Prof. Dr. Vamık Volkan
– Danışan Odaklı Oyun Terapisi (APT Onaylı )
– Filial Terapi ( Reyhana Seedat Association For Play Therapy)
– CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI EĞİTİMİ
– Psychotherapy İntegration Workshop
(Ph. D. John. C. NORCROSS )
– Bütüncül Çok Sistemli Aile Terapisi ( Ph. D. Wiliam M. PİNSOF)
– Psikoterapi Süreçlerinde Yas ( Prof.Dr. Vamık VOLKAN)

–  EMDR ( DBE )

– Aile Danışmanlığı (M.E.B.)

http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_23008_gulerhandan_korkmaz.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published.