Dikkat Ölçme Testi (MOXO) Yaptırın

Dikkat Ölçme Testi (MOXO) Yaptırın

Psikolojik sorunlar herkesin hayatını zaman zaman bir şekilde işgal etmektedir. Bu oldukça can sıkıcı ve profesyonel yardım alınması gereken bir durumdur. Kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, depresyon ve yeme bozuklukları oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra, panik atak, travmatik durumlar, takıntılar ve fobiler gibi pek çok sorun da mevcuttur.

Bu sorunların tespiti için çeşitli testler yapılır, tavsiyeler verilir ve terapiler düzenlenir. Son zamanlarda en fazla çocuklarda ve gençlerde görülen dikkat eksikliği ya da dikkat problemleri ön plana çıkmaktadır. Bu tarz bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız siz de dikkat ölçme testi (moxo) yaptırın ve doktorunuz sonucuna göre tedavi sürecini başlatsın.

Psikolojik Testler

Pek çok psikolojik sorun vardır ve hepsi için ayrı ayrı testler bulunmaktadır. Bazı hastalıklar birbirleriyle bağlantılı olduklarından aynı testler uygulanabilir.

Yaygın olarak yapılan testler şunlar olmaktadır;

  • Beck depresyon testi
  • Maudsley obsesif kompulsif testi
  • Maternal bağlanma ölçeği testi
  • Obstrüktif uyku apne sendromu (OSAS) testi
  • Beck anksiyete testi
  • Çoklu zeka envanteri testi Dikkat ölçme testi (MOXO)
  • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) testi

Bu testler en çok yapılan testlerdir. Ayrıca günümüzde bir de korona virüs korkusu testi de ortaya çıkmıştır. Bu tarz testlerle sizde bulunan sorunlar kolay bir şekilde tespit edilebilir.

Dikkat Ölçme Testi (MOXO)

Bu dikkat ölçme testi 6 yaş ve üzeri için hazırlanmış bir test türüdür. Küçük yaşlarda dikkat eksikliği, derslere odaklanamama ve sınav için konsantrasyon eksikliği görüldüğünde uygulanan bir test çeşidi olmaktadır. Bu test çocuklarda 15 dakika, yetişkinlerde ise 18 dakika kadar sürmektedir. Test bilgisayar üzerinden yapılır ve oldukça hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Ayrıca, online sistem üzerinden yapılan testler somut ve doğru sonuçlar vermektedir. Test öncesinde herhangi bir ilaç almak ya da hazırlık yapmak gerekli değildir.

Çocuklar İçin Dikkat Ölçme Testi

Çok çabalamasına rağmen derslerinde başarısız olan çocuklar için uygulanır. Küçüklüğünde çok hareketli olan, zamanlama sorunu yaşayan, programlı çalışamayan, her şeye fazla tepki veren ve dikkatini asla toplayamayan çocuklar için de uygulanan bir testtir. Çocuğunuzda bu tarz dikkat problemlerine ya da anormal durumlar rastlarsanız dikkat ölçme testi gerekebilir. Geç kalmadan bir uzman hekime başvurmalısınız.

Yetişkinler İçin Dikkat Ölçme Testi

Sürekli ev, iş, partner değiştiren yetişkinlerde bu test çok uygulanır. Bunun yanı sıra, unutkan olan, devamlı trafik kazası geçiren, işinde istediği performansı yerine getiremeyen ve konsantre olamayan yetişkinler için kesinlikle uygulanması gereken bir testtir. İşlem çok uzun bir zamanınızı almayacaktır. Sadece uzman bir psikolog kontrolünde bu teste girmeniz gerekmektedir. Dikkat eksikliği basit gibi görünse de, yaşam kalitenizi fazlasıyla olumsuz etkileyebilir. Siz de geç kalmadan bu testi yaptırın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.