Çift Terapisi ile Psikolojik Tedavi

Çift Terapisi ile Psikolojik Tedavi

Günümüzde psikolojik rahatsızlıklar içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu bireylerin yaşam kalitesini git gide düşürmektedir. Psikolojik sorunlar öncelikle bireyin kendisinde olabilir. Bireysel sorunlar genellikle takıntılar, stres, anksiyete ve depresyon gibi problemler olmaktadır. Bu tarz sorunlar için genellikle anti depresan ve çeşitli ilaçlara başvurulmaktadır. Böyle problemlerin yanı sıra, uyku bozuklukları, cinsel problemler ve kilo sorunları için de psikologlara başvuranlar oldukça fazladır.

Çift Terapi Merkezi Odak Psikoloji

Her türlü psikolojik sorununuz için bizi tercih edebilirsiniz. Sizin için sunduğumuz profesyonel hizmetler vardır.

Profesyonel hizmetlerimiz şunlar olmaktadır;

  • Aile terapisi
  • Cinsel terapi
  • ADHD dikkat ve hiperaktivite moxo testi
  • Çocuk ve ergen psikoterapisi
  • WİSC 4 zeka ve gelişim testi
  • Bireysel danışmanlık

Bunlar size profesyonel olarak sunduğumuz hizmetlerdir. Cinsel terapi genellikle çiftler için uygulanmaktadır. Çiftler için ise çift terapisti bulunmaktadır. Hiperaktivite, dikkat ve zeka testlerimiz de etkili ve doğru sonuçlar vermektedir. Bunların yanı sıra bireysel danışmanlık için de bizi tercih edebilirsiniz.

Çift Terapisi

Aralarında çeşitli sorunlar olan çiftler, terapistlere başvurmaktadırlar. Çift terapilerinin amacı, çiftler arasındaki esas sorunu doğru bir şekilde tespit etmek ve uygun tekniklerle bu sorunu çözmektir. Çift terapileri bireysel duygularla ve isteklerle ilgilenmez. İki kişi arasındaki duygularla ve etkileşimle ilgilenir. Çift terapistleri iki tarafa da objektif bir şekilde yaklaşarak sorunu anlamaya çalışır. Düzenli terapilerle çiftler arasındaki sorunlar çözülür.

Cinsel Terapi

Çift terapisinin yanı sıra çiftlerin gittiği bir diğer terapi de cinsel terapi olmaktadır. Çiftler aralarındaki cinsel uyumsuzluklar ve bozukluklar için bu terapiyi tercih etmektedirler. Cinsel yaşam yalnız cinsel organlarla sınırlı değildir. Kişilerin davranışları, bedensel, psikolojik ve sosyal davranışları, cinselliği de etkilemektedir. Cinsellikle alakalı geçmişten yerleşmiş yanlış bilgiler ve inanışlar mevcuttur. Bunlar kişiyi psikolojik açıdan kötü etkilemektedir. Cinsel sorunların ve bozuklukların meydana gelmesinde kişinin geçmişi önemli bir rol oynamaktadır. Cinsel anlamda kişinin görüşlerini alarak, bu sorunların sebepleri detaylı bir şekilde incelenir. Sorunların sebebi tespit edildiğinde de ise uygun terapilerle doğru bir tedavi uygulanmaya başlanır.

Bireysel Psikoterapi

Bireysel sorunlarınız için ise bireysel psikoterapi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bireysel psikoterapi, hayatında zorlu süreç geçiren bireyler içindir. Bireysel terapide amaçlanan, bireye zorluklarla başa çıkmayı öğretmek, hedeflerini belirlemelerini sağlamak ve bireyin duygularını keşfetmesini sağlamak gibi faktörlerdir. Bireyler psikoterapiyi, üstesinden gelemediği zorluklarla karşı karşıya kaldığında tercih etmektedir.

Bu zorluklar herhangi bir şeyle alakalı olabilir. Aile, arkadaşlık ya da ilişkiler hakkında çeşitli sorunlar olabilir. Bunların yanı sıra bireyler, depresyon, kaygı, takıntı, aşırı stres ve dengesiz ruh hali gibi durumlarda da bireysel psikoterapiye başvurmaktadır. Detaylı bilgi almak için www.odakpsikoloji.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.